AKRONEX International Yangın Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bülent GÜNGÖR’den   2021 Yönetim ve Satış stratejileri üzerine;

Bilindiği üzere 2020 yılı küresel pandemi ve lojistik ağlarındaki kırılmalar nedeniyle oldukça tüm sektörlerde olduğu gibi küresel yangın söndürme sektörünü de olumsuz yönde etkiledi.

Fakat AKRONEX International olarak bizler, dünya açısından olağanüstü dönemi yeni yatırımlar ve yeni tedarikçi ağları kurmak için önemli bir fırsat olarak gördük ve 2020- 2021 yönetim ve satış stratejilerimizi bu doğrultuda oluşturduk.

Yurt içi ve Yurt dışında bir çok prestijli projeyi uzman ve deneyimli ekibimizle hayata geçirdik.

2021 Mart Ayında AKRONEX UK olarak Londra ofisimizi, İngiltere pazarındaki müşteri portföyümüze daha rahat ve hızlı ulaşmak adına hayata geçirdik.

2021 yılı sonuna kadar İtalya ofis ve local dağıtım ağımızı da hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ayrıca ürün gamımızda bulunan AKRONEX 1230 ve AKRONEX 227 ajanlarının FM sertifikasyon işlemlerini tamamlayıp müşterilerimize, daha geniş anlamda  daha yüksek kalite standartlarında üretim ve mühendislik hizmetleri sunmanın arayışı içerisindeyiz.

Geçtiğimiz yılda özellikle uluslarası  pazar payı ve satış rakamları konusunda oldukça önemli ilerlemeler kaydettik, Uluslarası piyasada yaygınlaştırdığımız distribiütörlük  ağımızla, dünya genelindeki her müşterimize yüksek teknolojili ve ciddi AR_GE yatırımı ile geliştirilen otomatik gazlı yangın söndürme sistemlerini hizmete sunmak istiyoruz.

2022 Yılı içerisinde pazardaki ertelenen ve daralan taleplerin pandeminin etkisini yitirmesi ile yeni ihtiyaçlar  ve yeni projelerle beraber bu koşullara hazırlanan firmalara çok daha yüksek yatırım şansları ortaya çıkaracağının bilinci ile 2007 yılında başladığımız bu serüvene  ortaya koyduğumuz  gerçekçi hedeflere Teknik ve mühendislik ekibimiz ile ve üretim personelimiz ile durmaksızın gelişerek dönüşerek  çevre dostu üretim politikamızla ulaşacağımıza inancım tamdır.

Bu süreçte emek veren tüm ekibime teşekkür ederim.

Daha iyi bir gelecek için AKRONEX International !