AKRONEX Mutfak Söndürme Sistemleri

GÜNÜMÜZDE MODERN TİCARİ MUTFAKLAR YÜKSEK YANGIN RİSKİ TAŞIMAKTADIR.
Günümüz mutfak sistemleri ortamda bulunan yanıcı yağlar ve yüksek miktarda ısı sebebiyle sürekli olarak yangın riski barındırmaktadır.

Havalandırma sisteminin çalışmasıyla ortamdan uzaklaştırılan buharın içerdiği yağ,davlumbazda,filtre de ve havalandırma kanallarında birikir.Elektrik ve gaz hatları bölgenin yangın riskini artırır ve yangın durumunda bu hatların kesilmesi gerekir AKRONEX  davlumbaz söndürme sistemi tüm farklı risk alanlarını korur ve tüm yan fonksiyonları yerine getirir.

AKRONEX Davlumbaz yangın söndürme sistemleri uygun maliyetli yangın söndürme bileşenlerinden oluşan toplam bir sistem sunmaktadır.

 • Monte edilmiş ve %100 test edilmiş bir kontrol başlığı, giriş ve çıkış fonksiyonlarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri esnek borulama konfigürasyonu sayesinde, mutfağınızın iş akışını engellemeyecek şekilde kurulumu yapılabilir.
 • Koruyucu krom nozul kapakları, kirlenmeye, söndürücü maddenin düzgün boşalmasını engellemeyecek yağ tıkanmalarına karşı nozulu korur.
 • Otomatik algılama ve aktivasyon kontrolleri ile 24 saat koruma sağlanır.
 • Davlumbaz sistemine özel manuel aktivasyon sistemi ile yangının tespitiyle birlikte sistem aktive edilebilir.
 • Davlumbaz söndürme sektördeki en etkili söndürücü madde. Yüksek pH’lı formül sayesinde yangın hızla söndürülür ve tekrar alev alması engellenir.
 • Basınçlı çelik tüpler, davlumbaz yangı durumunda söndürücüyü boşaltmak için her an hazırdır.
 • Söndürücü madde tüpündeki basınç göstergesi, davlumbaz yangın söndürme sistem durumunun görsel olarak takibine olanak verir.
 • Söndürücü maddenin boşalmasından önce nozul kapakları çıkar ve akışa engel olmaz.
 • Akronex davlumbaz yangın söndürme sistemi, ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde çeşitli boyutlarda sunulmaktadır.Sistemin dizaynında,mutfakta yapılacak olası değişiklikler ve genişlemeler dikkate alınmaktadır.
 • Akronex mutfak davlumbaz sistemlerinin dizaynı,kurulumu ve bakımı Akronex  tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış teknik kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemleri

AKRONEX SIVI KİMYASAL SÖNDÜRME AJANI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Yağ kaynaklı yangınlarda süratli alev kontrolü ve emniyeti
 • Yeniden alev alma ihtimalini ortadan kaldıran soğutma etkisi
 • Çeşitli mutfak yangın riskleri için tasarlanmış
 • Akronex Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri ile Akronex Yangın söndürücüler kapsamında UL normlarına uygun olarak dizayn tasarım ve üretimi yapılmaktadır.
 • Yangın sonrası temizlik ve yeniden dolum kolaylığı.

UYGULAMA
Akronex sıvı ajan yalnızca Akronex mutfak davlumbaz söndürme sistemleri ile K-Class yangın söndürücüler ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Bu sıvı ajan mutfak sistemleri ve havalandırma donanımlarında görülen yağ kaynaklı yangınlara karşı etkilidir.Elektrik enerji kaynaklı yangınlara müdahale için kullanılmamalıdır.
TANIM
Akronex sıvı kimyasal özel olarak formüle edilmiş suyumsu bir inorganik tuz solüsyonudur.Bu ajan önceden karıştırılmıştır ve bu sayede sistem dolumu öncesi damıtılma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.Söndürme amaçlı olarak kullanıldığında herhangi bir zehirli yan ürün ortaya çıkarmayacaktır.

AJAN ÖZELLİKLERİ
Görünüm : Berrak ,saydam sıvı
Raf ömrü : 12 yıl
Refraktif indeksi : 1,39-1,41
Donma noktası : -40C
Özgül ağırlığı : 1,32-1,52
Kinematik akışkanlığı: 3,2cs @ 25C
Ph:12,5-13,5

DİKKAT: Ajan kullanılırken dikkatli olunmalıdır.Gözler veya ten ile temas halinde temas eden bölgeyi 15 dakika su ile durulayın.Eğer ajan yutulmuşsa üzerine su veya süt için ve derhal bir doktor ile bağlantıya geçin.

PERFORMANS  
AKRONEX davlumbaz yangın söndürme sistemleri veya AKRONEX yangın söndürücüler ile kullanıldığında AKRONEX  sıvı ajan özellikle havalandırma donanımlarında (davlumbaz,baca vs)ve mutfak ocak sistemlerinde (fritöz,ocak,wok,ızgara vs) çıkan yangınlara karşı son derece etkilidir.uygun olan ortam sıcaklığı 0C ile 49C ‘dır.
Ajan sistemdeki yağ kaynaklı ateşin üzerine küçük (atomize) parçacıklar halinde püskürtüldüğünden alevi hızla kontrol altına alma yüzey soğutma ve yangın söndürme kapasitesine sahiptir.Ajan sıcak yağ ile reaksiyona girdiğinde yağ yüzeyi üzerinde bir köpük katmanı oluşturur.Bu sabunsu köpük örtüsü sıcak yağ ile atmosfer arasında bir izolatör görevi görür ve yanıcı buharların kaçmasını önleyerek yeniden yanma riskini azaltır.Alana su veya buhar uygulanarak yangın sonrası temizlik işlemi de kolaylıkla gerçekleştirilmiş olabilir.

Davlumbaz Sistemleri Sipariş Bilgileri 
1.6 galon (6.1 litre)
3.0 galon (11.4 litre)
4.6 galon  (17.5 litre)
6.0 galon  ( 22.8 litre)
Yeniden dolum hizmetini AKRONEX yetkili Distribütörlerinden temin edebilirsiniz.